Az arctalan próbababák illetve a fekete falakra írt klasszikus és kortárs irodalmi szövegek közös pontja a nő, a századforduló egyszerre érzéki és dolgos asszonya.
- Mikor lányom, Fruzsi azon töprengett miből is írja diplomamunkáját, - a Quimby együttes történetét szerette volna feldolgozni-, konzulense Jankovics László, a Pécsi Tudományegyetem Irodalom Tanszékének vezetője azonban más ötlettel állt elő: tekintettel a foglalkozásomra, arra ösztönözte, hogy kutasson az után, mi módon kapott helyet annak idején a divatlapokban az irodalom. Engem persze egyből szíven ütött a téma, hiszen óriási gyűjteményünk van régi divatlapokból, mikor elkezdtem ezeket lapozgatni akkor jött a kiállítás ötlete. Kezdeményezésemhez jó partner volt a Petőfi Irodalmi Múzeum. A tárlaton látható csipke ruhák, torzók, ágyneműk mellé így kerültek a klasszikus és kortárs írók, költők sorai – fogalmazott Zoób Kati.
A sajátos tárlat megnyitóján Hári Lenke alpolgármester úgy fogalmazott: szöveg és anyag együtthatását láthatjuk, ahogy egymásba simulva új tartalmat alkotnak. E. Csorba Csilla, a Petőfi Irodalmi Múzeum főigazgatója kiemelte: a kiállításon Vécsei Hedvig csipke hagyatéka is látható, majd Jókait idézve összegzett, "a brüsszeli csipke sem egyéb, mint egy szép költemény.”
A kiállításról bővebben itt.
Az irodalmat, a textilművészetet és a divattervezést összekapcsoló látványos tárlat április 29-ig látható a Vaszary Villában.
A balatonfured.hu oldal megtalálható a Facebookon is, klikkeljen ide, lájkoljon minket, így új híreinkről azonnal értesülhet!
balatonfured.hu